Sa srpskim pasošem bez vize u UAE

Ujedinjeni Arapski Emirati
Ujedinjeni Arapski Emirati

Državljani Srbije od 12. maja 2019. godine mogu putovati bez vize u Ujedinjene Arapske Emirate, dakle posetiti Dubai i Abu Dabi kao i ostale znamenitosti ove države, piše turistički portal Daljine.rs.

Kako se navodi protokol između Vlada Republike Srbije i Ujedinjenih Arapskih Emirata o izmenama i dopunama prethodnog Sporazima o ukidanju viza za diplomatske, službene i specijalne pasoše, potpisan u Njujorku 26. septembra 2018. godine, stupio je na snagu 12. maja 2019. godine.

Ovim Protokolom proširen je bezvizni režim i na nosioce običnih pasoša obe države, koji imaju pravo na ulazak, izlazak, tranzit i boravak na teritoriji druge države do 90 dana.

Državljanima Ujedinjenih Arapskih Emirata za posetu Srbiji nije potrebna viza od 2017. godine.

Pročitaj još
Noćno planinarenje će se održati 21-23. juna ove godine na Sokolskoj planini, odnosno na vrhu…