Srbija ukinula vize državljanima Bahama, Barbadosa, Jamajke, Svetog Vinsenta i Grenandina, Paragvaja i Kolumbije

Jamajka
Jamajka

Vlada Republike Srbije na sednici održanoj 6. februara 2018. godine donela Odluku o ukidanju viza za državljane Komonvelta Bahami, Barbadosa, Jamajke, Svetog Vinsenta i Grenadina, Republike Paragvaj i Republike Kolumbije.

Odluka o ukidanju viza važi za nosioce svih pasoša prema kojoj oni mogu da ulaze, tranzitiraju i borave na teritoriji Republike Srbije do trideset (30) dana od datuma ulaska u Republiku Srbiju, u periodu od godinu dana, ukoliko ne postoje smetnje iz čl. 11. Zakona o strancima.

Odluka je objavljena u „Službenom glasniku Republike Srbije“ br. 10/2018 od 7. februara 2018. godine i stupila je na snagu 15. februara 2018. godine.

Pročitaj još
Irački Kurdistan, poznat i pod nazivima Južni Kurdistan i Region Kurdistan, autonomni je region na…