U WizzAir-ove avione ručni prtljag dimenzija 55x40x23cm od sada besplatno

Ranac
Ranac

Kompanija WizzAir predstavila je nova pravila za prevoz ručnog prtljaga koja svim putnicima omogućavaju jedan besplatan komad, saopštio je taj avio-prevoznik, a javlja portal TangoSix.

To znači da od 29. oktobra 2017. godine putnici imaju pravo na jedan komad ručnog prtljaga maksimalnih dimenzija 55x40x23cm i maksimalne težine 10kg, što će biti uključeno u cenu karte.

Takođe, putnici mogu da unesu i robu koju su kupili u „duty free“ prodavnici na aerodromu nakon pasoške kotrole, objašnjavaju iz kompanije i dodaju da putnici kojima je potrebno više prtljaga mogu koristiti njihovu uslugu „priority“ ukrcavanja uz koju će moći da ponesu još jedan komad ručnog prtljaga dimenzija 40x30x18cm, a koja se dodatno naplaćuje.

Dakle, da ne bi bilo zabune, radi se o ručnom prtljagu koji staje u kabinu aviona i za njega važe standardna pravila o prtljagu, tj. šta se u avion može uneti, a šta ne. Pogledajte gde sve možete jeftino leteti iz Srbije i okruženja.

Pročitaj još
Kampovanje je najbolji način da doživite prirodu, ali i društvo. Neki kampuju na moru, drugi…