Pripjat i Černobilj 25 godina nakon katastrofe (Putospektiva)

Pripjat Černobilj
Pripjat Černobilj

Pogledajte video (22:19) sa prve Putospektive u kom Uroš Janić predstavlja svoj put u Pripjat i Černobilj, 25 godina nakon nuklearne katastrofe.

Uroš kaže da je u stvari išao u Odesu i Kijev, ali poseta Černobilju je odmah bila ucrtana u raspored. U prilog ideji da ode na izlet u „zonu“ išlo je dosta toga.

Kao prvo, odavno je ćelav, tako da ne mora da brine da će mu kosa opasti. Drugo, većina ljudi je bila protiv njegove zamisli, a ako je većina protiv nečega onda je to nešto verovatno dobro, jer većina uglavnom nema pojma. Treće, ako je već u Kijevu, ne iskoristiti priliku za „Černobiljsku turu“ bio bi greh…

Saznajte da li je Uroš nakon posete Černobilju oćelavio? Da li mu je izrasla i druga ruka? Da li je video još čudnih životinja osim prugaste pčele i sivkaste mačke? Kako Pripjat i Černobilj izgledaju 25 godina nakon katastrofe? Kakva sudbina čeka nas Srbe ako rešimo da gradimo nuklearku i okrenemo se samoupravljanju?

 

Prva Putospektiva održana je 22. februara 2013. godine.

Pročitaj još
Na proputovanju kroz Rumuniju nakon Sibnja (Sibiu), zaputili smo se ka Brašovu, a preko Fagaraša.…